Stanowisko testowe AVM2-PC

Stanowisko testowe AVM2-PC to zaawansowane stanowisko testowe pomp paliwa do silników wysokoprężnych oparte na komputerze osobistym, które zostało zaprojektowane z myślą o oszczędności czasu. W rzeczywistości może zaoszczędzić nawet 50% czasu potrzebnego na użycie innego stanowiska testowego.

Główne cechy

 • Elastyczny dzięki akcesoriom Hartridge – może testować pompy liniowe, rotacyjne, Common Rail oraz wtryskiwacze EUI, EUP i Common Rail
 • Komputer PC z systemem operacyjnym Windows™
 • Fazowanie ciśnienia do 80 bar
 • Sprzęgło przeciwluzowe
 • Dwa zmienne źródła prądu stałego (0-24 V @ 3 A)
 • Chłodzony dozownik
 • Pomiar temperatury przecieku zwrotnego na wylocie pompy
 • Gniazdo pomocnicze do zewnętrznego sterowania kalibratorem i czujników punktu wtrysku
 • Analogowy trymer prędkości do precyzyjnej kontroli regulatorów
 • Cyfrowe wyświetlacze ciśnienia
 • Sterowanie „popychaniem” napędu
 • Edytor i wykonanie planu testów Auto Step
 • Kompaktowe wymiary w porównaniu z innymi maszynami
 • Zaawansowany pomiar wideo 12 lub 8 cylindrów
 • Silnik prądu stałego o mocy 20 KM (15 kW) o wysokim momencie obrotowym
 • Koło zamachowe 1,8 kgm2 (43 lbft2)
 • Wyświetlanie wydajności pompy i danych roboczych stanowiska testowego przez 15” TFT
 • Cyfrowe dynamiczne fazowanie (opcjonalnie)
 • Cyfrowy dynamiczny taktowanie (opcjonalnie)
 • Zaliczka cyfrowa (opcjonalnie)
 • Wzmocnienie cyfrowe (opcjonalnie)
 • Stojak cyfrowy (opcjonalnie)
Sekret AVM2-PC tkwi w łatwości użytkowania. Chociaż jest to wyrafinowane urządzenie, umożliwia operatorowi szybkie korzystanie ze stanowiska testowego, dzięki czemu można potencjalnie przetestować więcej pomp diesla za pomocą AVM2-PC niż przy użyciu innego systemu stanowiska testowego. W połączeniu z możliwością testowania urządzeń wtryskowych wszystkich marek, AVM2-PC staje się oczywistym wyborem.

Bezpieczeństwo i ergonomia

Bezpieczeństwo było oczywiście najważniejsze podczas projektowania AVM2-PC. Koło zamachowe jest całkowicie osłonięte, a elementy elektryczne są w pełni zabezpieczone w szafce elektrycznej. Wyłączniki zatrzymania awaryjnego są dostępne z obu stron maszyny i działają poprzez bezpieczny przekaźnik.

Zalety

 • Przyjazny użytkownikowi
 • Standardowy komputer PC umożliwia rozbudowę
 • Możliwe połączenie z siecią lub modemem (np. w celu udostępniania informacji o planie testów lub bazy danych wyników między kilkoma maszynami)
 • Zatwierdzony i rekomendowany przez Delphi, Denso, Siemens i Stanadyne

Dodatkowe akcesoria

 • Zasilanie olejem smarowym (zestaw nr HB352)
 • Dynamiczne fazowanie (zestaw nr HB372W)
 • Stojak cyfrowy (zestaw nr HB351)
 • Doładowanie turbo (zestaw nr HB350)
 • Zaliczka cyfrowa (zestaw nr HB346)
 • DP210 taktowanie (tylko agenci Delphi)

Common Rail

 • Zestaw podstawy Common Rail (zestaw nr HB378)
 • Kontroler testowy pompy Common Rail (zestaw nr HF1130)
 • Zestawy do testowania pomp Common Rail
 • Zestaw podstawowy wtryskiwacza Common Rail (zestaw nr HK900)
 • Zestawy aplikacyjne wtryskiwaczy Common Rail

EUI i EUP

 • Seria HK1500
 • Zestawy aplikacyjne EUI i EUP
 • Cambox HK1400

Przyjazny dla użytkownika, łatwo dostosowujący się

Łatwość użytkowania była najważniejszą sprawą przy projektowaniu AVM2-PC. Skutkuje to łatwo dostosowującym się i przyjaznym dla użytkownika stołem probierczym z możliwością testowania  potencjalnie wszystkich rodzajów pomp: rzędowych, rotacyjnych, Common Rail aż do 12 cylindrów jak również EUI, EUP i wtryskiwaczy CR z minimalnym obciążeniem dla operatora.

Zaawansowane śledzenie video

Wraz z wprowadzeniem opartym na PC AVM2-PC i rozwojem udanych stołów AVM, Hartridge jest w stanie oferować specjalistom od diesla technologię wymaganą w przyszłości. To urządzenie wraz  ulepszonymi silnikami napędowymi o wysokim momencie obrotowym przy niskich obrotach i z możliwością lepszego chłodzenia olejowego także spełnia standardy ISO4008, EEC & UL/CSA. Urządzenie to korzysta z ponad 20 letniego okresu doświadczeń w śledzeniu video w zastosowaniach od serwisu w terenie poprzez badania i rozwój a na produkcji kończąc.
Wraz z możliwością szybkiego rejestrowania video, AVM2-PC posiada zdolność do testowania nawet pomp 12-cylindrowych. Wraz z jego inteligentnym sposobem uczenia się kolejności strzelania, AVM2-PC posiada zdolność do podłączenia pomp do wtryskiwaczy testowych w najbardziej wygodny sposób. Wymiana wtryskiwaczy jest tak szybka jak w systemie nie uszczelnionym, przy użyciu innowacyjnego projektu ”plug-in” oraz posiada pionową i o 180° regulację.
Dodatkowo w celu prezentacji pełnej informacji na temat wydajności pompy lub wtryskiwacza, monitor 15” TFT posiada możliwość pokazywania danych testowych jednocześnie. Stół probierczy jest sterowany przy użyciu standardowej klimatyzacji i opcjonalnie drukarki, która dostarcza kolorowego zapisu osiągów pompy lub wtryskiwacza. Wydruk może być dokonany w każdym momencie testu, dla przykładu wyniki testów mogą być zebrane przed i po ustawieniach. 
Te i wiele innych ciekawych cech takich jak napęd na prąd stały i standardowa architektura PC (pozwalająca na podłączenia do sieci i przyszłe modyfikacje) czyni AVM2-PC jednym z najlepszych stołów probierczych na rynku i daje możliwość testowania pomp paliwowych w przyszłości.

Moc i inercja

Silnik na prąd stały z wysokim momentem obrotowym zamontowany w AVM2-PC całkowicie eliminuje konieczność zastosowania systemu przekładni prowadząc do znacznego obniżenia kosztów i złożoności serwisowania. Zapewnia także dostępność pełnego momentu obrotowego silnika już od 30 obr./min. Silnik 20 KM (15 kW) daje napęd poprzez duże koło zamachowe 1.8 kgm2 (43 lbft2), które z kolei jest bezpośrednio połączone z elastycznym sprzęgłem. Ze względów bezpieczeństwa, koło zamachowe jak i sprzęgło są obudowane. System napędowy automatycznie kompensuje zmiany obciążenia w celu dostarczenia stałej, wcześniej ustawionej prędkości testowej w zakresie od 30 do 4000 obr./min. Dodatkowo stopień przyspieszenia lub zwolnienia (stopień nachylenia) może być ustawiony przez operatora.

Bezpieczeństwo i ergonomia

Bezpieczeństwo było i jest oczywiście najważniejszą sprawą podczas projektowania AVM2-PC. Koło zamachowe jest całkowicie obudowane a elektryczne komponenty są osłonięte w szafce.  Przełączniki awaryjnego zatrzymania są dostępne z obydwu stron urządzenia i uruchamiane za pomocą przekaźnika. 
Kontrola startu napędu odbywa się poprzez niezależny przełącznik, więc z powodu mało prawdopodobnej awarii PC, nie może on nieoczekiwanie się uruchomić. Dodatkowo, napęd nie może działać poniżej 30 obr./min. ze względów bezpieczeństwa. AVM2-PC posiada europejskie oznaczenie CE zgodnie z unijną dyrektywą i spełnia standardy EMC. Wraz z bezpieczeństwem, przy projektowaniu urządzenia był brany komfort operatora i łatwość użytkowania. Konsola  sterująca jest umocowana na sworzniu obrotowym w celu obsługiwania jej z każdej strony stołu i w każdym czasie. Wysokość na której umieszczona jest klawiatura oraz kąt jej położenia są tak ustawione, aby minimalizować obciążenia na stację dyskietek i napęd CD od przodu urządzenia. Zastosowanie PC w urządzeniu daje możliwość użytkownikowi używania standardowego oprogramowania w celu wspomagania pracy AVM2-PC. Przykładowo wyniki testów mogą być przechowywane w bazie danych dla łatwego ich wyszukiwania. Dodatkowo, PC może być podłączony do twojej sieci w biurze w celu interakcji z innymi systemami.

Mocowanie pompy i wtryskiwacza

System dzięki użyciu specjalnych adaptorów pozwala na wymianę wtryskiwacza testowego tak szybko jak żaden inny system nie uszczelniony – w bardzo prosty sposób wkładania wtryskiwacza. W ten sposób mocowanie wtryskiwacza testowego może zostać przestawione bez konieczności zmiany uchwytów mocujących pompy, przegubowe ramię wspierające jest umocowane na sworzniu  obrotowym pod spodem z przodu stołu. Łoże jest wystarczająco długie , aby pomieścić wszystkie pompy nawet 12 cylindrowe umożliwiając użytkownikom ustawienie odpowiedniej wysokości pracy.

Udogodnienia

Wszystkie stoły probiercze AVM2-PC posiadają cechy, które ułatwiają ich używanie. W skład tych ułatwień wchodzi np. regulacja pionowa mocowania wtryskiwacza testowego pozwalająca na  używanie najkrótszych przewodów wysokiego ciśnienia. Wszystkie połączenia i związane z tym zawory są zgrupowane razem na przegrodzie czołowej, pozostawiając duży, bez przeszkód  samo odprowadzający obszar roboczy z przodu stołu na narzędzia i mocowania.
W fazie projektowania jedynym z ważniejszych spraw była też kontrola generowanego przez urządzenie hałasu i wibracji. Ograniczenie tych 2 czynników było możliwe dzięki zastosowaniu izolacyjnych gumowych mocowań jako podparcie na silnik, płytę spodnią mocującą pompę oraz zespół ramienia wtryskiwacza. Dodatkowo, została zaprojektowana dokładna konstrukcja mocowania wtryskiwacza w celu ograniczenia hałasu.

Serwisowanie

Wszystkie komponenty dostarczenia oleju testowego i systemu smarowania są zlokalizowane po lewej stronie stołu, natomiast wszystkie przyrządy elektryczno/elektroniczne po stronie prawej. Pełen dostęp jest uzyskiwany poprzez odczepienie dwóch łatwo zdejmowanych paneli z każdej strony. Urządzenie jest także wyposażone w odprowadzenia grawitacyjne oleju testowego i smarowniczego wraz z łatwym dostępem do zbiorników w celu napełnienia i wymiany filtrów. Wszystkie obwody elektroniczne są oparte na technologii półprzewodnikowej. Jakkolwiek, jeśli dojdzie do usterki komponentu, światła diody i informacje o pojawieniu się usterki zasygnalizują, który obwód jest uszkodzony a wymiana jest bardzo prostą operacją wyjęcia i włożenia odpowiedniej części. 

Działanie przy użyciu komputera

AVM2-PC jest obsługiwany przy pomocy komputera pokładowego, klawiatury, monitora 15” TFT oraz zaworów kontroli ciśnienia i cyfrowych wskaźników ciśnienia. Komputer i klawiatura pozwalają wprowadzać operatorowi dane jak np. prędkość lub obserwować wyniki testów takich jak wydajność pompy na wyświetlaczu pomiaru. Inne wyświetlacze dostarczają informacji o wyprzedzeniu pompy, kątach fazowania i samodiagnostyki stołu probierczego. Dane robocze takie jak test plany też można wprowadzać, przechowywać oraz wykonywać. Świadczy to wielkiej elastyczności urządzenia podczas użytkowania przez operatora.
AVM2-PC używa standardowego, biurowego systemu operacyjnego Microsoft™ na PC. Dostarcza to przyjaznego użytkownikowi otoczenia wraz ze znanym interfejsem użytkownika Windows w którym aplikacje kontrolne urządzenia działają. Ograniczenia mogą być ustawione na inne parametry urządzenia oraz zmiany kolorów podające ciągłe rozpoznanie wartości granicznych. Wszystkie funkcje są kontrolowane z menu, dostępnego poprzez klawisze funkcyjne lub myszkę.
Główne menu pojawia się po włączeniu urządzenia. Wtedy użytkownik może ustawić podstawowe parametry pompy paliwowej. W celu szybkiej regulacji wyświetlenie opcjonalne fazowania dynamicznego może być użyte, aby pokazać wszystkie kąty fazowania pompy jednocześnie. Sercem działania urządzenia jest ekran pomiarowy, który prezentuje wszystkie informacje dla operatora, które są wymagane w każdym momencie. Wyświetlacz pomiarów zmienia się automatycznie przy testowaniu Common Rail i EUI w celu zapewnienia, że dane z testów wyświetlane są odpowiednio do aplikacji.
Kluczowym elementem urządzenia jest wyświetlanie na ekranie wskaźników ”analogowych”. Tradycyjne przedstawienie wskaźników pozwala na pokazanie trendów i pomiarów względnych, natomiast wartość numeryczna jest pokazywana w celu dokładnego ustawienia. Zakres limitów może być wyświetlany na miernikach, a wartość poza limitami jest sygnalizowana poprzez zmianę koloru igły z żółtej na czerwoną. Jeżeli pojawi się usterka w stole probierczym, może być ona wykryta za pomocą własnej procedury diagnostycznej i wyświetlona na ekranie monitora.        
Potrafi ona na przykład wskazać zbyt wysoką temperaturę silnika, usterkę dopływu powietrza, konieczność zmiany filtra, gasnący silnik lub niski poziom w zbiorniku.

Zrzuty ekranu

Specyfikacja techniczna

System napędowy

Silnik

Zakres obrotów

Moc

Obroty (obr./min.)

Moment obrotowy (Nm)

20 KM (15 kW)

30 – 4000 obr./min.

165 165 95 54 22

0 590 1500 2500 4000

*Wszystkie oceny momentu obrotowego odnoszą się do pracy ciągłej.

Kontrola prędkości

Zamknięty system kontroli prędkości, który podaje zero stabilny stopień opadania. Cyfrowy wybór prędkości z zastosowań komputera z analogowym ograniczeniem ustawienia prędkości do +/- 10%. Stopień przyspieszenia o 400 obr./min. na sekundę. Jednakże stopień przyspieszenia napędu lub zwolnienia (stopień nachylenia) może być zróżnicowany od 10 obr./min. na sekundę do 400 obr./min. na sekundę przy podziałce 1 obr. Urządzenie posiada zdolność przechowywania/wyboru często używanych prędkości. Funkcja ”popychania” w celu orientacji napędu i pomocy przy mocowaniu pompy.

Koło zamachowe

Inercja 1.8 kgm2 (43 lbft2). Wbudowany hamulec pneumatyczny dla zatrzymania awaryjnego.

Sztywność

Sprzęgło z wybieraniem luzów 600mm2/skok w standardzie ISO. Odpowiednie dla sprzęgieł 75, 90 i 120mm. Adaptory są dostępne dla różnych napędów pomp.

System kalibracji

Pomiar ze śledzeniem video 8 lub 12 cylindrowych pomp rzędowych przy użyciu kolorowego monitora 15”, pojemność 5 – 500mm/skok z 3 trybami pomiaru: calibrate, overcheck i average.

Jednostki do wyboru (mm3/skok, cm3/50, cm3/100, cm3/125, cm3/200, cm3/250, cm3/300, cm3/500) i regulowany za pomocą wprowadzanych limitów skali górnej/dolnej. Wyświetlanie przepływomierza powrotu paliwa 50 – 1500 cm3/min. 3 – 90 l./godz. Jednostki do wyboru: cm3/min., l/godz. i cm3/1000 skoków. System pomiaru chłodzony wodą wymagany przy testowaniu pomp wysokociśnieniowych/o wysokiej temperaturze.

System komputerowy

 • Dobry jakościowo komputer osobisty (z możliwością przebudowy) z załadowanym wcześniej systemem operacyjnym Windows™ i aplikacja AVM2-PC (Magmah).

 • Napęd dyskietek

 • Napęd CDROM

 • Mysz

 • 2 porty szeregowe, 1 równoległy

 • Rozszerzenie poprzez standardową kartę ISA lub PCI (np. karta sieciowa lub wewnętrzny modem)

 • 15” TFT

 • Klawiatura 102 klawiszowa z osłoną zabezpieczającą

 • USB

Oprzyrządowanie

Tachometr

Dostarczanie paliwa

Dodatkowy A

Dodatkowy B

Ciśnienie doładowania (opcja)

Fazowanie ciśnienia

Smarowanie olejowe (opcja)

Wyprzedzenie (opcja)

Wieszak (opcja)

Temperatura dostarczanego paliwa

Powrót paliwa

Fazowanie statyczne

Fazowanie dynamiczne 12 rzędowe

Wyświetlanie numeryczne na ekranie, rozdzielczość do 1 obr., stabilność +/- 1 obr.

Zakres – od 1 do 4 barów. Wyświetlany na ekranie jako wartość numeryczna i analogowy odpowiednik (opcja 10 barów).

Jednostki do wyboru: bar, MPa, psi, mmHg, mbar, hPa, kPa.

Zakres od 0 do 7 barów. Wyświetlany na ekranie jako wartość numeryczna i analogowy odpowiednik.

Jednostki do wyboru: bar, MPa, psi, mmHg, mbar, hPa, kPa.

Zakres od 0 do 16 barów. Wyświetlany na ekranie jako wartość numeryczna i analogowy odpowiednik.

Jednostki do wyboru: bar, MPa, psi, mmHg, mbar, hPa, kPa.

Zakres od 0 do 3 barów. Wyświetlany na ekranie jako wartość numeryczna i analogowy odpowiednik.

Jednostki do wyboru: bar, MPa, psi, mmHg, mbar, hPa, kPa.

80 barów. Wyświetlany na ekranie jako wartość numeryczna. Jednostki do wyboru: bar, MPa, psi, mmHg, mbar, hPa, kPa.

7 barów. Wyświetlany na ekranie jako wartość numeryczna. Jednostki do wyboru: bar, MPa, psi, mmHg, mbar, hPa, kPa.

Zakres +/- 10 mm. Rozdzielczość 0.1 mm. Jednostki do wyboru: DPA°, DPC°, DP200°, Stanadyne°, Bosch°.

Zakres 30 mm. Rozdzielczość 0.1 mm. Wyświetlany na ekranie jako wartość numeryczna (mm).

Zakres od 0 do 65°C. Wyświetlany na ekranie jako wartość numeryczna. Jednostki °C, °F obydwie temperatury i wartości numeryczne przepływu są wyświetlane na ekranie. Zakres od 0 do 80°C. Jednostki przepływu: cm3/min., l/godz., cm3/1000 skoków.

Zakres od 0 do 360°, rozdzielczość 0.1°

Zakres od 0 do 360°, rozdzielczość 0.1°

Mocowanie wtryskiwacza

Mocowanie wtryskiwacza na szybkozłączki w celu przyjęcia płytek otworowych ISO 4010 i wtryskiwaczy rozmiaru T jak również innych popularnych wtryskiwaczy. Obsługuje bardzo krótkie rurki wysokiego ciśnienia i może być przesuwane z jednej strony stołu na drugą bez odłączania żadnych rurek czy przewodów.

Fazowanie

Fazowanie ciśnienia jako standard, cyfrowe fazowanie dynamiczne jako opcja, pokazuje kąt obrotu (wyświetlana rozdzielczość 0.1°)

Systemy hydrauliczne

Dostarczanie oleju testowego

Dostarczenie ciśnienia fazowego

Zbiornik oleju testowego

Kontrola temperatury oleju testowego

Dostarczanie oleju smarowniczego (opcja)

Liczniki godzin

Dodatki

Maksymalne ciśnienie od 0 do 7 barów

od 0 do 80 barów

Pojemność 45 litrów/10 galonów imperialnych

Kontrolowanie temperatury o +/- 2°.

Domyślne ustawienie wynosi 40°, ale jako alternatywę można ustawić 25 – 65°C.

250 l/godz. przy 50 Hz i 300 l/godz. przy 60 Hz, ciśnienie 0 – 4 bara. Zbiornik o pojemności 14 litrów/3 galony imperialne.

 • Pompa paliwowa

 • Filtr paliwa z informacją ”wymień filtr” co 500 godzin

 • Napęd

 • Urządzenie

2 wyjścia na prąd stały 0-24V na 3A, które można podłączyć równolegle, aby dawały razem 6A. Wielopinowe złącze 110V (dla zewnętrznego kalibratora i punkt dla przetwornika wtrysku). Wyświetlacz czasu rzeczywistego. Gniazdo dla wyprzedzenia i przetwornika wieszaka.

Zalecenia przy instalacji

Zasilanie elektryczne: 380 – 480V przy 50Hz prąd 3 – fazowy (maks. 54A), 200 – 240V przy 60Hz prąd 3 – fazowy (maks. 108A) przez auto transformator 93 – 264V 50/60Hz jednofazowy dla PC. Sprężone powietrze: Min. 6 bar/psi, Maks. 8 barów/psi. Woda: 8l/min./0.6 galona imp. Maksymalna temperatura 20°C przy ciśnieniu 1 – 5 barów.

Zamawianie

AVM2-PC są zamawiane według jednego z dwóch podstawowych numerów. Określają one wymaganą liczbę cylindrów. Wszystkie dostarczane maszyny są zgodne ze specyfikacją i zawierają wszystkie podstawowe właściwości przedstawione poniżej:
 • AVM208A (15kW) 8cyl 3 fazy 380/440V 50Hz
 • AVM2012A (15kW) 12cyl 3 fazy 380/440V 50Hz
 • AVM208C (15kW) 8cyl 3 fazy 200/220V 60Hz
 • AVM2012C (15kW) 12cyl 3 fazy 200/220V 60Hz
Proszę zauważyć, że następujące wersje językowe są już zainstalowane w AVM2-PC:
 • Angielski
 • Niemiecki
 • Włoski
 • Holenderski
 • Francuski
 • Hiszpański
 • Turecki
 • Portugalski

Dane do wysyłki

Ciężar brutto: 1170kg
Ciężar netto: 970kg
Wymiary skrzyni: 191 x 114 x 209cm